Teknoloji Ekonomisi 13 ŞUBAT 2012 / 15:55

Turkcell İstanbul Modern'in iletişim sponsoru oldu

Turkcell, kurumsal sosyal sorumluluk vizyonu doğrultusunda kültür-sanat alanında verdiği desteklere İstanbul Modern’in iletişim sponsoru olarak devam ediyor.Teknoloji ve sanat arasında kurulacak sinerjiyle birlikte Turkcell’in sahip olduğu iletişim ve teknoloji bilgi deneyiminin İstanbul Modern’e yansıtılması amaçlanıyor. Mobil iletişimdeki teknolojiler kullanılarak, İstanbul Modern’in faaliyetlerinin ve etkinliklerinin geniş kitlelere ulaştırmanın yanı sıra özel çözüm ve uygulamalar ile sanatseverlerin hayatına kolaylık sunulması hedefleniyor.

Konuyu değerlendiren Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, teknoloji şirketi olmalarının yanı sıra, bir iletişim şirketi olduklarını ve en güzel iletişim yolunun sanattan geçtiğini söyledi. Öztürkler, şirket olarak kurumsal sosyal sorumluluk alanında olduğu kadar sanat ve spor alanında destek vermekten kaçınmayacaklarını zira kültürel mirasın paylaşılması ve gelecek nesillere aktarılmasının iletişim konusundaki önemine değindi.

İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, Türkiye’nin sanatsal yaratıcılığını kitlelere ulaştırmayı ve kültürel kimliğini uluslararası sanat ortamıyla paylaşmayı amaçlayan bir müze olarak, yeni ve daha geniş kitlere ulaşma konusunda bu ortaklığın büyük önem arz ettiğini söyledi. Eczacıbaşı, sanatı genç kuşaklardan başlayarak sevdirmek ve katılımlarını sağlama açısından Turkcell’in bu konudaki imajının ve bilinirliğinin önemi olduğuna değindi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun