Teknoloji Ekonomisi 25 HAZİRAN 2013 / 18:26

Türk girişimi GastroClub 250 bin liralık yatırım aldı

BIC Angel Investments, GastroClub projesinin yüzde 25’ine ortak olarak 250 bin lira yatırım yapma kararı aldı.TEB Girişim Evi’nde düzenlenen imza törenine BIC Angel Investments Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Joachim Behrendt ve GastroClub kurucuları Gizem Oral Kutman ve Çağlar Karataş katıldı.

GastroClub bir yıl gibi kısa bir sürede şirket değerini 70 bin liradan 1 milyon liraya çıkarak, bünyesine 200 restoranı üye yapmayı başardı. GastroClub, üye kart sahiplerine sisteme üye restoranlarda yüzde 10 - 25 arasında indirim avantajı sunuyor. İndirimlerin masa hesabının tamamına uygulanması ve kartın yıl boyunca sınırsız şekilde kullanılma özelliğine sahip olması GastroClub üyeliğini benzersiz kılan uygulamalar arasında yer alıyor. GastroClub, 2014 yılına kadar 50 bin üyeye ulaşmayı hedefliyor.

Genç girişimcilere 1 milyon lira yatırım hedefi bulunan melek yatırımcı şirketi BIC Angel Investments Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) desteklediği girişimci Gizem Oral Kutman ve Çağlar Karataş’ın ortaklaşa hayata geçirdiği GastroClub projesinin yüzde 25 oranındaki hissesine 250 bin lira yatırım yaparak ortak oldu. GastroClub, TEB Girişim Evi çatısı altında çalışmalarını yürüten 21 kişi arasından yatırımcısıyla buluşan ilk proje oldu.

GastroClub’ın BIC Angel Investments’ı melek yatırımcı olarak tercih ettiklerinden dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Dr. Joachim Behrendt şöyle konuştu:
“TEB Girisim Evi ile işbirliğinde bulunup girişimlerinden birine destek olmaktan da gurur duyuyoruz. Hali hazırda Türkiye’de önemli bir ağırlığı olan dışarıda yemek yeme pazarının daha da büyüyeceğine inanıyoruz. Bu pazarın en ilgi çekici yanlarından biri de uygun fiyatlarda yüksek kalitede ürünler sunan seçkin mekanlar olduğunu düşünüyoruz. GastroClub’ın benzersiz kart uygulaması ve üyelerine sağlayacağı diğer fırsatlarla pazarın en önemli ve avantajlı oyuncularından biri olduğunu düşünüyoruz.”

GastroClub ile ilgili detaylara www.gastroclub.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun