Teknoloji Ekonomisi 27 NİSAN 2012 / 10:33

Toshiba TEC perakende çözümlerinde IBM'le işbirliğine gidiyor

Toshiba perakendede IBM ile el sıkıştı

Perakende satış noktası sistemleri ve çözümleri şirketi Toshiba TEC, akıllı ticareti dünya çapındaki perakendecilere ve müşterilerine taşımak için IBM ile işbirliğine gidiyor. İşlemin tamamlanmasıyla birlikte şirket donanım, yazılım ve bütünleştirilmiş mağaza içi çözümleri gibi konularda perakendecilere özel çözümler sunmaya başlayacak. Yaklaşık 850 milyon dolar bedelle gerçekleşen satış işlemi kapsamında Toshiba TEC, IBM’in akıllı ticaret alanında ana çözüm ortağı olacak. Uzun süreli olacağı açıklanan anlaşmayla birlikte, yerel perakende mağazacılığa kadar uzanan kurumsal akıllı ticaret çözümlerini ve Toshiba TEC'in müşteriye yönelik POS çözümleri dünyaya sunulacak.

En geç 2012’nin üçüncü çeyreğinin başlarında tamamlanması beklenen sürecin ardından, Toshiba Corporation bir yan kuruluşu olan Toshiba TEC’in geliştirme, satış ve mağaza içi bakım da dahil olmak üzere RSS’in tüm ticari faaliyetlerini bünyesine katacak. Şirket bunun yanı sıra POS operasyonu, dünya çapındaki dağıtım ve satış ağından, müşteriler için gelişmiş ürün ve çözüm seçeneklerinden ve iki şirketin inovasyon birikiminden faydalanabilecek.

Perakendeciler, bölgesel ve coğrafi ihtiyaçlarına paralel olarak, hızla geliştirilecek yeni ürünlerden ve çözümlerden yararlanabilecekler. Bunun yanı sıra "her şeyi bir arada sunan perakende mağazacılığı çözümü uygulamasından" faydalanarak yeni mağazaların devreye alma sürelerini hızlandıracaklar.

İşlem tamamlanıncaya kadar IBM ve Toshiba TEC birbirinden bağımsız olarak faaliyet göstermeye devam edeceği açıklandı. Yeni şirketin CEO’su mevcut yapıda IBM Perakende Mağazacılık Çözümleri Başkanı Steven D. Ladwig olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun