Teknoloji Ekonomisi 17 NİSAN 2012 / 08:35

Toshiba IBM’den POS bölümünü satın alıyor

Toshiba IBM’den POS bölümünü satın alıyor

Yaklaşık 870 milyon dolara gerçekleşmesi beklenen anlaşma ile Toshiba’nın dünyanın en büyük POS sistem sağlayıcısı olması bekleniyor.IBM uzun süredir yürüttüğü stratejiler doğrultusunda yüzünü yeni nesil teknolojilere çeviriyor. Şirketin stratejisinde kâr marjı düşük donanım üretimi ortadan kalkıyor. Bu doğrultuda şirket, bu kez de Point of sale (POS) terminal bölümünü Toshiba’ya satıyor.

Yerel medyada yer alan haberlere göre, Toshiba’nın yaklaşık 870 milyon dolara satın almayı gerçekleştirerek dünyanın en büyük POS sistem ve ekipman sağlayıcısı olacak.

Toshiba’nın bu satın almayla birlikte mağazalardaki etkinliğini artırarak IBM’in bulut bilişim tecrübesinden de yararlanmak istediği bildiriliyor. IBM’in müşterileri arasında Wal-Mart ve Toys “R” Us gibi dünya çapında zincir mağazalar bulunuyor.
ETİKETLER : IBM IBM POS toshiba toshiba
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun