Teknoloji Ekonomisi 11 AĞUSTOS 2011 / 14:03

Teknoloji devleri barış çubuklarını tüttürüyor

LG Electronics ve Sony, iki şirket arasında devam eden, akıllı telefonları, televizyonları ve Blu-ray teknolojisini de kapsayan patent uyuşmazlığını çözdüklerini açıkladı.Konuyla ilgili açıklamada bulunan LG, karşılıklı lisanslama anlaşması imzaladıkları bilgisini de verdi. LG Electronics sözcüsü, “LG ve Sony birbirlerine karşı açtıkları patent ihlali davalarını düşürme kararı aldı” derken, Sony de bu gelişmeyi onayladı. Ama daha fazla bilgi vermedi.

İki teknoloji devinin üç yıl önce geçerliliğini yitiren teknoloji paylaşım anlaşmasını yenilemekte başarısız olması, Sony ve LG’yi Avrupa ve ABD’de birçok üründe zorlu davalarla karşı karşıya getirmişti.

Sony, ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu’nda LG’ye karşı dava açmış, LG’nin Rumor Touch ve diğer bazı akıllı telefonlarının ABD’ye girişini engellemeyi hedeflemişti. LG de komisyonda, Sony’nin PlayStation 3’ünü LG’nin Blu-ray video teknolojisini kullanmakla suçlamıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun