Teknoloji Ekonomisi 04 HAZİRAN 2012 / 15:38

TED'e Türk mobil iletişim sektöründen ilk destek geldi

Vodafone Türkiye TED'e destek oluyor

Dünyayı değiştirmeye yönelik fikir ve yenilikleri paylaşıma açan sivil toplum platformlarından TED, Türkiye'den ilk desteğini Vodafone Türkiye'den aldı. Şirket, 25-29 Haziran tarihleri arasında Edinburgh’da gerçekleştirilecek TEDGlobal Konferansı’nı canlı yayınlarla Vodafone Plaza’ya taşıyacak.

Yapılan anlaşma doğrultusunda Vodafone Türkiye, bugüne kadar Bill Clinton, Bill Gates, Al Gore, Sir Richard Branson, Paul Simon, Jamie Oliver, Philippe Starck, Bono, Elif Şafak gibi yüzlerce fikir önderinin sahne aldığı TED’in 2012 yılı resmi global partneri oldu. 27. yılında “Radikal Açıklık” temasıyla, “birbirine bağlı” bireylerin ve toplumların dünyasında yaratıcılık, şeffaflık ve işbirliği kavramlarını ele alacak olan TEDGlobal Konferansı, yapılan işbirliğiyle birlikte Türkiye’de fikir önderlerinden oluşan daha büyük bir kitleyle buluşacak.

4 gün sürecek konferans boyunca Türkiye’deki iş ortaklarını Edinburgh’daki etkinliği gerçek zamanlı ve canlı izlemek üzere Vodafone Maslak Plaza’ya davet ederek, genel merkezini Türkiye’nin fikir önderleri için bir buluşma ve fikir paylaşma platformuna dönüştürecek.

Konuyla ilgili konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, TED’in Türkiye’de mobil iletişim sektöründeki ilk destekçisi olmaktan büyük heyecan duyduklarını ifade etti. Timuray, TED yaptıkları işbirliğiyle Türkiye’nin bilgi toplumu olması yolunda önemli bir adım attıklarını söylerken, zellikle akıllı telefon ve tabletlerin sağladığı erişilebilirlik sayesinde TED’in yaratıcılığı ve yenilikçiliği geliştiren uluslararası platformlarından, Türkiye’de daha fazla sayıda birey ve kurumun haberdar olmasını sağlamayı hedeflediklerinin altını çizdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun