Teknoloji Ekonomisi 18 KASIM 2008 / 16:21

Sürdürülebilirlik için IT

EMC Forum 2008’de Sıemens IT Solutions “Sürdürülebilirlik için IT" oturumu düzenledi.

EMC Forum 2008’de Sıemens IT Solutions “Sürdürülebilirlik için IT" oturumu düzenledi.


Sunumda Green IT kapsamında sanallaştırmadan bahsedildi. İşlem gücü, bellek, depolama alanı, ağ, altyapı gibi kaynaklar BT kaynakları kapsamında örneklendirildi. Hangi kaynağın hangi kullanıcı üzerinden soyutlanacağına bakılması gerektiğine değinildi.


Platform sanallaştırması, Masaüstü Sanallaştırması, Uygulama Sanallaştırması, Depolama Sanallaştırması, Ağ Sanallaştırması ve Sanal Uygulama gibi sanal teknolojilerin ne olduğu anlatıldı. Bu sanallaştırma teknolojilerinin desteklediği hizmetler ve işlevlerine dair bilgi verildi. Bu bağlamda, SaaS (Software as a Service), CaaS (Communication as a Service), Maas (Monitoring as a Service), XaaS (Cloud Computing) anlatıldı.


Oturumda ayrıca teknolojilerin yürüttüğü hizmetlerden pazarın beklentisinin birleştirme, veri merkezi maliyetini düşürme, iş süreçleri dönüşümü, yasal uyumluluk ve enerji verimliliği yönünde olduğuna değinildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun