Teknoloji Ekonomisi 18 EKİM 2012 / 13:50

Sosyal medya "JamiiCall" ile dile geliyor

Sosyal medya "JamiiCall" ile dile geliyor

Mobilera, mobil iletişim teknolojileri şirketi Jamii ile gerçekleştirdiği işbirliğiyle birlikte 80 ülkede sesli tweet devrini başlatıyor. 

80 ülkede hizmet verecek olan “JamiiCall” adlı hizmet sayesinde elinde cep telefonu olan herkes sevdikleri ünlülerin yorumlarını kendi seslerinden dinleyebilecek.

JamiiCall ile ünlüler, markalar, devlet kurumları, STK’lar ayrıca kendi Facebook sayfaları üzerinden gün içerisinde hayranlarına ve takipçilerine gönderdikleri sesli mesajların ilk 15 saniyelik kısmını yayınlayarak, bu mesajları beğenenlerin mesajın tamamını ceplerinden dinleyebilmesini de sağlıyor.

Konuyla ilgili konuşan Mobilera Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferda Kertmelioğlu, yapılan işbirliğiyle birlikte doğrudan, gerçek ve daha duygusal bir iletişim imkanı sunmak istediklerini belirtirken, servisi hizmet verdikleri tüm ülkelere taşımak istediklerinin altını çizdi. Kertmelioğlu, şirket olarak yenilikçi fikir ve uygulamaları yaratarak, hizmet sunmaya devam edeceklerini dile getirdi.

JamiiCall ile sesi yeniden mobil pazarlamanın merkezine getirdiklerine dikkat çeken Jamii Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Frank Wagner, imza attıkları bu stratejik işbirliğiyle birlikte Türkiye ve EMEA bölgesindeki tüm cep telefonu kullanıcılarının bu servisten yararlanabileceğini söyledi. Wagner, kitlelerin hayran olduğu ünlüler ile farklı ve başarılı kampanyalara imza atmayı hedefleyen markaların bu servis ile insan sesinin sağlayacağı duygusal bağı kurabileceklerinin altını çizdi.