Teknoloji Ekonomisi 06 TEMMUZ 2012 / 16:32

Sony Xperia Sola, Avea'yla Türkiye'ye girecek

Sony Xperia Sola, Avea'yla Türkiye'ye girecek

Akıllı telefon pazarına Xperia Sola'yla giriş yapan Sony, Avea ile yaptığı anlaşmayla birlikte ilk olarak Avea bayilerinde kullanıcıların beğenisine sunulacak.Çift çekirdekli işlemcisi, 5 megapiksel 16x dijital zoomlu ve LED flaşlı kamerası ve dokunmadan temas özelliğine sahip 3.7 inç TFT ekrana sahip cihaz, 107 gram ağırlığında. Dokunmadan temas özelliğine sahip olan cihaz, NFC Akıllı Etiketler ile önceden tanımlanmış kişisel ayarların ve komutların tamamı etiketin cihaza dokundurulmasıyla aktif hale geliyor. 8 GB dahili hafızaya sahip Xperia Sola’da bellek kartı girişi de bulunuyor.

Kullanıcılarına geniş bir akıllı telefon portföyünü sunan Avea, bu anlaşmayla birlikte bu portföye bir yenisi daha eklemiş oldu. Sony Xperia Sola, beyaz ve siyah renk seçenekleriyle Avea İletişim Merkezleri'nde satışa sunulacak.

Cihazın fiyatı ya da çıkış tarihiyle ilgili bir bilgi verilmedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun