Teknoloji Ekonomisi 21 OCAK 2013 / 12:04

Sony New York'taki merkezini satışa çıkardı

Son dönemde maddi sorunlar yaşayan Japon teknoloji devi Sony, ABD’de bulunan merkezini 1.1 milyar dolara satmaya hazırlanıyor.ABD’nin New York kentindeki Manhattan'daki genel merkezini satışa çıkaran şirketi binanın borçlarının ve diğer satış maliyetlerinin ödenmesiyle birlikte 770 milyon dolar gelir elde etmeyi amaçlıyor. Şirket bu gelirin 685 milyon dolarını faaliyet kârı olarak kayıt altına alacak. Binaya şimdiden 20'den fazla talip olduğu iddia ediliyor.

Yeni CEO Kazuo Hirai’nin yönetime gelmesiyle birlikte tasarruf stratejisi uygulamaya başlayan şirket, Nisan 2012'de duyurduğu yeniden yapılanma planı kapsamında, Japonya'da 3-4 bin, yurt dışında ise 6-7 bin personeli işten çıkaracağını açıklamıştı. Bu sayede 945 milyon dolar tasarruf elde etmeyi planlayan şirketin hamleleri bunlarla sınırlı olmadı.

Yaklaşık bir ay önce Japonya’daki genel merkezlerinden birini de 1,14 milyar dolara satışa çıkartan şirket, Tokyo’da bulınan yeni binasını da 1,5 milyar dolara satışa çıkartmaya hazırlanıyor. Bunun yanı sıra batarya üretim birimini de kapatmayı düşünen şirket, yaşadığı ekonomik darboğaza bir son vermek istiyor.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
ETİKETLER : Sony tasarruf planı
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun