Teknoloji Ekonomisi 23 MAYIS 2011 / 17:12

Sony gelişmeleri endişeyle izliyor

Sony'nin zarar beklentisi 3,2 milyar dolar!

Dev şirket, Japonya’da yaşanan tsunami felaketi ve 100 milyon kişinin kişisel bilgilerinin çalınmasıyla sonuçlanan hacker saldırısının ardından 3,2 milyar dolar zarar edebileceğini açıkladı.

PlayStation 3 ve Bravia televizyonlarını üreten şirketin resmi rakamlarını Perşembe günü açıklaması bekleniyor. Şirket bu olaylardan önce, yıllık dönemde yaklaşık 860 milyon dolarlık kâr beklentisi içine girmişti.

Diğer birçok Japon üreticisi gibi Sony de 25 bin kişinin hayatını kaybettiği 11 Mart’ta meydana gelen deprem ve tsunami felaketlerinden sonra fabrikalarını kapatmak zorunda kalmıştı.

Bunun yanında Sony 100 milyon hesabın hack’lendiğini duyurmuş ve servislerini durdurmak zorunda kalmıştı. Servisin tam kapasiteyle yeniden kullanıma sunulması için çalışmaların devam ettiği biliniyor.

Sony düz ekran televizyonlar ve diğer cihazlarda da sorun yaşamaya devam ediyor. Şirket daha önce de müzik çalar dendiğinde ilk akla gelen walkman kavramının arkasında daha fazla duramamış ve Apple’ın iPod, iPhone ve iPad gibi ürünleri karşısında yenilmişti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun