Teknoloji Ekonomisi 16 ŞUBAT 2012 / 16:07

Sony Ericsson tamamen Sony'nin oldu

Sony Ericsson tamamen Sony'nin oldu

Sony, Sony Ericsson’u satın alma sürecini tamamladığını duyurdu.Sony ve Ericsson’un 27 Ekim 2011 tarihinde duyurduğu satın alma işlemi, 15 Şubat 2012 tarihinde tamamlanmasıyla birlikte Sony Ericsson, tümüyle Sony bünyesine bağlı bir şirket haline geldi.Sony, yeni ağ bağlantılı tüketici elektroniği portföyünün bir parçası olarak gördüğü Sony Ericsson’u “Sony Mobile Communications” olarak adlandırdı. Bu şekilde Sony’nin ağ bağlantılı tüketici koluna eklenen cep telefonu segmenti iki iş kolunu birbirine entegre ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sony Mobile Communications Başkan ve CEO’su Bert Nordberg, Sony Mobile Communications’ın kuruluşuyla birlikte hem şirketin hem de sektörün yepyeni bir döneme girdiğini belirtti. 26 Şubat 2012’de Barcelona’da düzenlenecek Mobile World Congress etkinliğinde yeni stratejileri hakkında daha ayrıntılı bilgiler vereceğini de sözlerine ekledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun