Teknoloji Ekonomisi 05 NİSAN 2012 / 10:07

SAP üç yeni çözümünü piyasaya sürdüğünü duyurdu

SAP üç şirket birden satın aldı

SAP AG, SAF Simulation, Analysis and Forecasting AG’yi piyasaya sürdüğünü duyurdu.On yıl süren ortak bir inovasyon döneminin ardından, tüm mevcut SAF portföyünün SAP Forecasting and Replenishment uygulamasına entegre edilmesi sağlanırken, SAP Forecasting and Replenishment uygulamasının yeni özelliklere kavuşması, SAP müşterilerinin eksik ya da fazla mallara ilişkin risklerini önemli ölçüde azaltmasına, maliyetlerini düşürmesine ve özel müşteri segmentlerine yönelik raflara birbirleriyle daha uyumlu ürünler çıkartmasına imkan verebilmesi planlanıyor. Böylece perakendecilerin ve tüketicilerle doğrudan temasta olan diğer şirketlerin, müşteri odaklı tedarik ağları olarak gerçek zamana yakın bir hızla çalışması mümkün hale gelebilecek.

SAP Forecasting and Replenishment, tüketici odaklı tedarik ağlarını rahatlatan sağlam bir temel sunmayı vaat ederken, SAF’in perakendeye yönelik öngörü sunma alanındaki uzun dönemli uzmanlığının SAP’nin standartları ve global erişimiyle birleşmesi sayesinde SAP müşterileri önemli kazançlar elde edebileceği ifade ediliyor. Örneğin perakendeciler, bu ölçütlere göre kendi değer zincirlerinde gerçekleşen mal ve hizmet akışını optimize etme yeteneğiyle, müşteri davranışları hakkında gerçek zamanlı bir görüşe sahip olabileceği gibi SAP Forecasting and Replenishment’ın çıkacak yeni sürümlerinin, tüm satış ve ikmal kanallarından gelen talebin yönetimine yardımcı olması amacıyla, in-memory bilgi işlem teknolojisi ve mobilite gibi yeni önemli teknoloji platformlarını kullanması da planlanıyor.

Perakendeciler için tek paketlik çözüm

Şirketin perakende yol haritasına bir pencere sunmayı amaçlayan bu yeni sürüm, sonraki sürümlerde genişletilmesi ve entegre edilmesi planlanan bazı önemli süreçleri içeriyor. Kasım ayında üzerinde çalışmaya başlanılan sürümün 2012’nin ikinci çeyreğinde hazır olması planlanıyor.

Çözümün çok seviyeli olarak ikmal gerçekleştirebilme özelliği sayesinde perakendeciler, depolama ve sipariş tahminlerini, dağıtım merkezleri ve tedarikçilerden gelen mal akışını uçtan uca belirlemek için kullanabiliyorlar. Bu özellikle birlikte, perakendecilerin daha pahalı ve sınıfının en iyisi bir çözümü sistemlerine kurmak için farklı üreticilerden yeni eklentiler satın alma ihtiyaçlarını ortadan kaldırarak, çözümün tek bir paket halinde sunulmasını mümkün kılıyor.

Yeni sürümle birlikte müşteriler, ürünlerin hazır olması ve gelişmiş dağıtım merkezi yönetiminin optimize edilmesi için tam otomasyonlu mağaza ikmalini kontrol edebilecekleri gibi ikmal sürecinin bütün aşamalarında bir sonraki adımı öngörebilecekler. Bunun yanı sıra açık arayüzü sayesinde SAP sistemleriyle standart bir bağlantı kurulabilmesiyle gelen esnek kurulum seçeneklerine sahip olan müşteriler, daha hızlı kurulumlar ve müşteri odaklı bir tedarik ağının lojistiğine yol göstermesi amacıyla aralarında paket boyutu, sipariş sıklığı gibi önceden belirlenmiş hizmetler de bulunan, operasyonları hızlandıracak ve ince ayar yapmayı sağlayacak bir dizi hizmete de sahip olacaklar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun