Teknoloji Ekonomisi 11 NİSAN 2012 / 07:48

SAP kurumsal mobil uygulama platformu Syclo’yu satın alıyor

SAP Syclo'yu satın alıyor, mobile kayıyor

Mobil alandaki varlığını artırmayı hedefleyen SAP, kurumsal mobil uygulama platformu ve geliştiricisi Syclo’yu satın aldığını duyurdu.Dünyanın taşınabilir teknolojilere kaydığı günümüzde, kurumsal yazılımların da benzer yönde seyrettiği görülüyor. Artık çalışanlar kendi cihazları ya da şirket tarafından verilen gelişmiş mobil cihazlarla işlerini hemen her yerde sürdürmeyi hedefliyor.

SAP de kurumsal çözümlerini mobil alanda geliştirmek için Syclo şirketini satın aldığını duyurdu. Satın almayla ilgili herhangi bir finansal değer paylaşılmadı.

Syclo, güvenli mobil uygulamalar üreterek bu uygulamaların şirketler için kullanılan mobil cihazlara yerleştirmesine olanak tanıyor. Aslında özetle Syclo, şirketlerin çalışmalarını mobil alanda da yürütmesine yardımcı oluyor. Şirket IBM, Oracle, TRITIGA ve SAP çözümlerinin entegrasyonu konusunda destek veriyor.

2009 yılından bu yana iş ortağı olan SAP ve Syclo, birlikte hazırladıkları Syclo SMART Mobile Suite for SAP Systems çözümü ile biliniyor. Syclo’nun 39 ülkede 600’den fazla müşterisi bulunuyor.

Konuyla ilgili SAP’den yapılan açıklamada, “Satın alma, SAP’nin temel uygulamalar, analitikler, kurumsal mobilite, bulut ve veritabanı ile teknoloji konularında büyüme ve inovasyon stratejisinin son adımıdır” denildi. Syclo uygulamalarının SAP mobil platformu ve SAP Afaria ile entegre edileceği bilgisi verildi.