Teknoloji Ekonomisi 23 OCAK 2013 / 16:22

SAP, HANA ve bulut ile gelirlerini artırdı

SAP, HANA ve bulut ile gelirlerini artırdı

Kurumsal yazılım şirketi, dördüncü çeyrekte gelirlerini bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 12 artırdığını açıkladı. Gerçek zamanlı analiz ve bulut bilişim şirketin rotasını belirliyor.Gerçek zamanlı analiz imkanı veren HANA platformu ve bulut bilişim üzerine önümüzdeki on yılın stratejilerini belirleyen SAP, şimdiden bu iki konunun etkilerini görüyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 2012 yılında HANA üzerinden elde edilen gelirler 400 milyon avroya yaklaştı. SuccessFactors ve Ariba gibi bulut üzerinden hizmet sağlayan şirketleri de bünyesine katan SAP, bulut gelirlerini de artırıyor. Yıllık 850 milyon avroya ulaşan bulut gelirleri şirketin gelecek hamlelerine de ışık tutuyor.

SAP’nin geliriyse 2012 yılı dördüncü çeyreğine bakıldığında yüzde 12’lik artışla 5.21 milyar avroya yükseldi. Şirket 12 çeyrektir yazılım bağlantılı hizmet ve yazılım gelirlerinde çift haneli büyüme yakaladı. Operasyonel kârlılığınsa bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5 oranında azaldığı belirlendi. Şirketin çalışan sayısının da bir yılda yüzde 16 oranında arttığı açıklanan tabloda görüldü.

2012 yılının gerçek zamanlı tüketici ihtiyaçlarını karşılamada en iyi yılları olduğunu belirten şirket CEO’ları Bill McDermott ve Jim Hagemann Snabe, “Daha önce hiç bu kadar ivmelenmemiştik. 2015 hedeflerimiz doğrultusunda kendimizi oldukça iyi konumlandırdık” açıklamalarında bulundu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun