Teknoloji Ekonomisi 18 KASIM 2008 / 15:16

Sanallaştırmada hangi çözümü kullanmalı?

"Sanallaştırmada EMC Gerçekleri" adlı sunumda EMC'nin ne tür çözümler kullandığına değinildi.

"Sanallaştırmada EMC Gerçekleri" adlı sunumda EMC'nin ne tür çözümler kullandığına değinildi.


Sunumda, sanallaştırma alanında alt katmanda yapılan EMC faaliyetleri anlatıldı. Farklı katmanlarda yapılan sanallaştırma faaliyetleri kapsamında sanal bellek, sanal ağ ve sanal sunucuların ne olduğu, nasıl işlediği ve faydalarından bahsedildi. Sanal belleğin fiziksel bellek kısıtlarını ortadan kaldırması ve birden çok uygulamanın aynı anda çalışmasına imkan tanıması nedeniyle faydalı olduğu; sanal ağ kullanımının ise standart ağ bağlantısı üzerinden farklı ağ katmanlarını tanıma olanağı yarattığına değinildi.


Vmware, Invista, Rainfinity gibi ağ temelli sanallaştırma çözümlerinin kullanımı hakkında, sanallaştırma teknolojisi ile neler yapılabileceğine dair bilgi verildi. Sanallaştırma teknolojisi sayesinde daha az insan kaynağı ile online ve kesintisiz dağıtım yapılabilmenin önemi vurgulandı. Block temelli sanallaştırmada Invista çözümleri anlatıldı.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun