Teknoloji Ekonomisi 26 KASIM 2012 / 11:26

Samsung Galaxy Note 2'nin satışları 5 milyona ulaştı

Samsung Galaxy Note 2'nin satışları 5 milyona ulaştı

Geçtiğimiz günlerde Galaxy S III modelinin piyasaya sürüldüğünden bu yana 30 milyon satış yaptığını duyuran Samsung, 2 ay önce piyasaya sürülen Galaxy Note 2'nin, bu kısa süre zarfı içerisinde 5 milyon satış rakamına ulaştığını açıkladı. 

Şirket tarafından yapılan duyuruda, Ekim ayında satışa sunulan cihazın, 128 ülkede 5 milyon satış rakamına ulaştığını açıkladı. Samsung’un piyasaya sürdüğü en güçlü donanıma sahip ürünlerden biri olan cihaz, kullanıcılara 5.5 inçlik HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran, 1.6GHZ hızında dört çekirdekli Exynos çipset, 2GB RAM, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi, TouchWiz Nature kullanıcı arayüzü, 3,100 mAh pil ve Wacom sayısallaştırıcı gibi özellikleri sunuyor.

Şirket, bir önceki model olan Galaxy Note'un geçtiğimiz Ağustos ayında 10 milyon satış rakamına ulaştığını duyurmuştu. İlk model, Galaxy Note 2’nin eriştiği satış rakamına ise piyasaya sürüldükten ancak 5 ay sonra ulaşabilmişti. Galaxy Note 2’nin piyasaya sürülmesiyle birlikte satışlarında gözle görülür azalma beklenen ilk modelin, fiyatında da aynı oranda azalma yaşaması bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Samsung Electronics BT ve Mobil İletişim Bölümü Başkanı JK Shin, Galaxy Note 2’nin yakaladığı satış rakamından oldukça memnun olduklarını belirtirken, yıl sonunda 10 milyon satış rakamına ulaşmayı amaçladıklarının altını çizdi.