Teknoloji Ekonomisi 26 ARALIK 2012 / 15:02

Samsung bu defa da Ericsson'u mahkemeye verdi

Samsung bu defa da Ericsson'u mahkemeye verdi

Samsung, bitmek bilmeyen patent savaşlarına yeni bir cephe daha ekledi. Şirket, Ericsson’u kendisine ait 7 patenti ihlâl etmekle suçluyor. Samsung tarafından yapılan açıklamada ABD'nin Uluslararası Ticaret Komisyonu’na Ericsson aleyhine şikayet başvurusunda bulunulduğu ifade edildi. Samsung bu başvuruda İsveç merkezli telekom araçları üreticisi Ericsson'un bazı ürünlerinin telif ihlâlleri nedeniyle yasaklanmasını istedi.

Aynı suçlamalardan dolayı Ericsson da Samsung’a dava açarken, Samsung tarafından yapılan açıklamada, iki şirket arasındaki anlaşmazlıkları giderme adına Ericsson’la iyi niyetli görüşmeler yürüttüklerini fakat Ericsson’un yaptığı şikayet başvurusuyla birlikte işleri yokuşa sürdüğü dile getirildi. Ericsson tarafından ise konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

Patent savaşlarının son halkasında, Ericsson’un kendine patent savaşları konusunda "oldukça tecrübeli bir rakip" seçtiğini söyleyebiliriz. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun