Teknoloji Ekonomisi 17 EKİM 2012 / 16:32

Rolls-Royce ve HP işbirliğinde 5 yıllık dönem başladı

Rolls-Royce, BT uygulamalarını barındırması ve global veri merkezi ağını yönetmesi için HP Kurumsal Hizmetler’le 5 yıllık anlaşma imzaladı. Böylece, petrol ve doğalgaz alanlarında da faaliyet gösteren Rolls-Royce, yazılım uygulamalarını, artık HP’nin İngiltere, ABD ve Singapur’daki yeni nesil veri merkezlerinde barındıracak.Anlaşmayla birlikte HP, Rolls-Royce’un uygulamalarını ve veri merkezi altyapısını yönetmek için dünyanın çeşitli ülkelerinde kurulmuş olan kendi veri merkezlerini kullanacak. Rolls-Royce’un BT ekosistemine dahil olarak, Brezilya, Kanada, Almanya ve Norveç’teki sunucu ve depolama sistemlerini uzaktan yönetecek olan HP, Rolls-Royce’un mühendislik, imalat ve müşteri hizmetleri ile diğer idari departman ve bilgi yönetimi uygulamaları için teknik destek sağlayacak.

HP’nin ortak standartlara dayalı altyapı yönetim araçlarını kullanan ve HP küresel hizmet modelinin avantajlarından yararlanan Rolls-Royce, böylece iş sürekliliği, güvenlik ve kurumsal esnekliği kendi bünyesinde en üst düzeye çıkarmış olacak.

Konuyla ilgili konuşan HP Kurumsal Hizmetler Kıdemli Başkan Yardımcısı Mike Nefkens, yeni anlaşmanın müşterileriyle aralarındaki uzun süreli ilişkinin gelecekteki adımını temsil ettiğini belirtti. Nefkens, çok markalı bir BT ekosistemi sağlayarak, Rolls-Royce’un şimdiki ve gelecekteki küresel önceliklerini destekleyeceklerinin altını çizdi.

İşbirliğini değerlendiren Rolls-Royce CIO’su Simon Ricketts, HP ile imzaladıkları yeni anlaşmanın, mevcut ve gelecekteki global iş öncelikleri destekleyerek, sektör lideri olan bir BT ekosistemi kurma yolunda atacakları yeni adımları müjdelediğini dile getirdi.
ETİKETLER : BT hp rolls-royce
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun