Teknoloji Ekonomisi 21 EYLÜL 2012 / 10:25

Polycom ve IBM video çözümlerini beraber geliştirecek

Polycom ve IBM Araştırma, bulut üzerinden gerçek zamanlı video olanaklarını güçlendirmeyi amaçlayan teknolojileri araştırmak ve geliştirmek için işbirliğine gittiler.

Ortaklıkla birlikte Polycom ve IBM Araştırma, Polycom RealPresence video çözümlerinin bulut ortamlarında en yüksek güvenlik, performans ve güvenirlik sağlayarak en iyi şekilde hizmet verebilmesini amaçlıyor. Video özellikli mobil sosyal işbirliğine özel bir önem katacak olan girişim için her iki şirket de ağ, platform, cihaz veya protokol olmadan yüz yüze video görüşme yapmak isteyen kurumların, sosyal video uygulamaları da dahil olmak üzere standart ve standart olmayan video ortamlarının birlikte çalışılabilirliğini geliştirebilmeyi hedefliyor.

Bulut üzerinden iş süreçlerine olanak veren iletişimlere odaklanan endüstri çözümleri yaratmak için çalışan iki şirket, routing ve birlikte çalışılabilirliğin yanı sıra varlığı geliştirme, sigorta, çağrı merkezleri, denetim gibi sektörlerde yeni olanaklar yaratmayı amaçlıyorlar.

Konuyla ilgili konuşan Polycom Ürün ve Servis Başkanı Sudhakar Ramakrishna, işbirliğiyle birlikte müşterilerinin daha iyi iletişim kurabilmelerini, işbirliği yapabilmelerini ve daha üretken olabilmelerini sağlayacak teknolojiler geliştirmek istediklerini söyledi. Ramakrishna, şirket olarak müşterilerine en iyi çözümleri sunmayı amaçladıklarını belirtirken, IBM ile yaptıkları ortaklıkla birlikte her cihazdan, her ortamdan, herkese bağlanabilme amacını gerçekleştirmeyi umduklarını vurguladı.

İşbirliğini değerlendiren IBM Araştırma İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Ken King, Polycom'la birlikte gerek iş yeri tabanlı video çözümleri, gerek özel veya kamu, gerekirse de hibrit bulut modelleri seçen kullanıcıların endüstrinin geleceğine hazırlanmalarına yardımcı olduklarını ifade etti. King, amaçlarının Polycom’un çeşitli dikey endüstrilerde çözüm yaratan bulut bilişim platformunda yeni, yenilikçi video ürünleri geliştirmek olduğunun altını çizdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun