Teknoloji Ekonomisi 26 EYLÜL 2011 / 10:30

PayPal günde 315 milyon dolarlık işlem yapıyor

Saniyede 3 bin 650 dolarlık işlem yapılıyor

Ödeme sisteminin işlem hacmi inanılmaz rakamlara çıkıyor. PayPal üzerinden saniyede 3 bin 650 dolarlık işlem gerçekleştirilirken günde ortalama 5 milyon işlem yapılıyor.Visa,Mastercard gibi fiziksel ödeme sistemlerinin internette de yansımalarını görüyoruz. Bu sistemlere önemli bir alternatif olan PayPal’ın bazı rakamları açıklandı. 2011 ikinci çeyrek rakamlarının yansımalarında saniyede 3 bin 650 dolarlık işlem gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

Açıklamaya göre, günde ortalama 5 milyon işlem gerçekleşiyor. Geçtiğimiz çeyrekte PayPal ilk kez milyar dolarlık gelir elde etti. Ayrıca şirket üzerinden gerçekleştirilen işlemler geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 34 arttı. Özellikle eBay üzerinden gerçekleştirilen ödemeler şirketin gelişiminde önemli pay sahibi oldu.

PayPal’ın bulunduğu bir diğer alan olan mobil ödeme sınıfında da hızlı büyüme sürüyor. Bu yılın ilk yarısında PayPal üzerinden günde ortalama 10 milyon dolarlık mobil ödeme işlemi gerçekleştirildi. Bu yıl mobil ödeme sistemlerinin işlem hacminin 3 milyar doları bulması bekleniyor. 2010 yılında bu rakam sadece 750 milyon dolardı.

PayPal üzerinden günde 315 milyon dolarlık işlem gerçekleştiriliyor. Şirket bu işlemler dışında mağazaların içindeki gelişimini de sürdürmek istiyor. Google’ın da mobil ödeme sistemlerinde pay almaya çalışmasını yadırgamamak gerekiyor. Zira e-ticaret ve elektronik ödeme sistemleri büyümeye devam edecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun