Teknoloji Ekonomisi 21 MAYIS 2012 / 17:46

Patent savaşlarında son durum: Samsung uzlaşma istiyor

Apple ile patent savaşında Samsung uzlaşma istiyor

Apple ve Samsung telif hakkı ihlali ve patent anlaşmazlıklarını çözme amacıyla bugün masaya oturacak. Samsung kanadı, ciddi bir uzlaşmazlık içinde olmalarına rağmen her türlü çözüm önerisine açık olduklarını duyurdu. Toplantıya gitmeden önce sorulan soruları yanıtlayan JK Shin, uzlaşmadan yana olduklarını belirtti. Shin, ortak patent lisansı önerilerine dahi açık olduklarını ifade etti.

Geçtiğimiz hafta uzun zamandır süren davada son aşamaya gelinirken, Apple’ın davayı kazanmasına kesin gözüyle bakılıyor. Samsung’un Galaxy serisi telefon ve tabletlerinde kullandığı tasarımların yüzde 100 kopya olduğunu belirten Apple, bu cihazların Amerika’da satılmaması için dava açmıştı.

Nasıl bir uzlaşma olacağı konusunda net bir bilgi olmasa da, Apple bu konuda ipleri iyice eline almış gibi görünüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun