Teknoloji Ekonomisi 03 NİSAN 2012 / 10:56

Panasonic Avionics şirketi AeroMobile İletişim’in çoğunluk hisselerini satın aldı

Panasonic Avionics AeroMobile İletişim’in hissedarı oldu

Panasonic Avionics şirketi, AeroMobile Communications LTD.’nin çoğunluk hissedarı olarak şirketin uzun vadeli uçuş bağlanırlığı ve iletişim stratejisi için çok önemli bir unsur olan eXPhone ürününe bağlılığının altını çizmiş oldu. Anlaşmayla birlikte daha önce AeroMobile’ın tek sahibi olan Telenor ise diğer tek hissedar olarak kalırken, AeroMobile’a Telekom uzmanlığını sunmayı sürdürecek. AeroMobile uçuşlar için ses ve veri hizmetleriyle bağımsız bir şirket olarak faaliyet göstermeye devam ederken, küresel Telekom dolaşım anlaşmalarını sürdürüp genişleteceği gibi AeroMobile hizmetlerini daha geniş bir yolcu kitlesine götürecek. Bunun yanı sıra uçaklarda cep telefonu, e-posta ve kısa mesaj gibi hizmetlerin kullanılmasını sağlayan AeroMobile sistemi ilerleyen dönemlerde Türk Hava Yolları tarafından da kullanılacak.

Konuyla ilgili konuşan Panasonic Avionics Başkanı ve CEO’su Yasu Enokido, son gelişmenin Panasonic Avionics’in AeroMobile ile kurmuş olduğu ortaklığın doğal bir uzantısı niteliğinde olduğunu, bu hisse alım işlemiyle birlikte müşterilerin iki şirketin entegrasyonunun getireceği daha büyük avantajlardan yararlanacağına inandığını ifade etti.

Son gelişmeye değinen AeroMobile Başkanı ve CEO’su Pål Bjørdal, müşterileri olan havayolu şirketleri ve yolcularına olabilecek en yüksek seviyede hizmet sunma becerilerini daha da güçlendirdikleri için mutlu olduklarını söyledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun