Teknoloji Ekonomisi 03 ŞUBAT 2012 / 14:21

Panasonic 10 milyar dolar zarar bekliyor

Panasonic 10 milyar dolar zarar bekliyor

Bir çeyrekte 2.6 milyar dolar zarar eden şirket, televizyon piyasasında geride kalmasının yanında Tayland’daki sel ve yavaşlayan ekonominin etkilerini yaşıyor.Viera televizyonların üreticisi Panasonic, çeyrek rakamlarını açıkladı. Şirketin açıklamasına göre, 2.59 milyar dolarlık zarar edildi. Sanyo’nun 4.6 milyar dolara satın alınması ve özellikle plazma televizyon piyasasındaki gerileme Panasonic için zor zamanların başlangıcı oldu.

Dev şirket, Mart ayında sona erecek mali yılda 10.2 milyar dolar zarar öngördüğünü duyurdu. 1918’de kurulan şirket tarihinin en büyük zararıyla karşı karşıya kalabilir.

Sony ve Sharp’ın toplamda 6.7 milyar dolarlık zarar beklediklerini açıklamasının ardından Panasonic’ten gelen bilgiler Samsung’un Japon televizyon üreticileri karşısında bir adım öne geçtiğini ortaya koyuyor. Zira yenin dolar karşısında güçlenmesi Japonya’daki ihracatçıları zor duruma getirdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun