Teknoloji Ekonomisi 09 ŞUBAT 2012 / 17:29

Oracle, Taleo’yu 1.9 milyar dolara satın aldı

Oracle, Taleo’yu 1.9 milyar dolara satın aldı

Bulut tabanlı insan kaynakları yönetim şirketi Taleo 1.9 milyar dolara Oracle’ın oldu. Böylece SAP ve Salesforce.com'un hamlelerine karşılık verilmiş oldu.Oracle’dan yapılan açıklamaya göre, şirket dev bir satın alma gerçekleştirerek Taleo’yu 1.9 milyar dolara bünyesine kattı. Bulut tabanlı yetenek yönetim çözümleri sunan Taleo için hisse başına 46 dolar ödeyen Oracle, bu satın almayla bulut çözümlerini geliştirmeyi hedefliyor.

Taleo şirketi, işletmelerin çalışanlarını motive etmesi ve insan kaynağını elinde tutabilmesi konusunda bulut tabanlı hizmetler sunuyor. Oracle’ın yaptığı açıklamada, Taleo satın almasıyla insan kaynakları yönetimi ve çalışan kariyerlerinin gelişimi için işletmelere bulut çözümleri sunulacağı belirtildi.

Taleo’nun kendi verilerine göre, şirket 5 binden fazla müşteriye çalışan yönetimi konusunda hizmet veriyor.

Ovum Analisti Tim Jennings’e göre Oracle, SAP’nin Success Factors’ü ve Salesforce.com’un Rypple’ı satın almasına karşılıksız kalmadı. Satın almaların hizmet olarak yazılım modelinde sunulan bulut çözümlerinde önemli bir adım olduğnu dile getiren Jennings, insan kaynakları yönetiminde de şirketler arasında ciddi bir rekabetin yaşandığını aktardı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun