Teknoloji Ekonomisi 24 OCAK 2012 / 16:52

Olympus elden gidiyor

Sony Olympus'un yüzde 20-30'unu almak istiyor

Ünlü dijital fotoğraf makinesi üreticisi son yaşanan skandal olayı ve ekonomik krizin etkisiyle zor günler yaşıyor. Şirketin en büyük talibi, aynı zamanda ortağı da olan Japon devi Sony



Ünlü dijital fotoğraf makinesi üreticisi son yaşanan skandal olayı ve ekonomik krizin etkisiyle zor günler yaşıyor.

Japonya’daki iş gazetesi The Nikkei’ye göre Sony, Olympus’un endoskop teknolojisindeki tecrübelerinden faydalanmayı ve sağlık sektörüne yüksek çözünürlüklü monitör ürünleri ile girmeyi planlıyor. Bu doğrultuda Olympus’a yüzde 20 ila 30 arasındaki teklifi ilettiği belirtildi.

Halihazırda Olympus’un yüzde 2.5’luk hissesine sahip olan Terumo da talipler arasında. Japonya’da sağlık sektöründe önde gelen firmalardan olan Terumo, hisseleri satın alarak sektörde yrini sağlamlaştırmak istiyor.

Bunun yanı sıra yine bir Japon markası olan Panasonic ile Güney Kore'nin elektronik devi Samsung'un da Olympus'un hisselerini alma konusunda ciddi girişimler yapmaya hazırlandıkları söyleniyor.

Olympus ise şimdilik sessiz kalmayı yeğlerken, teklifleri Nisan ayında yönetim değişimi sonrası değerlendireceği bildirildi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun