Teknoloji Ekonomisi 16 OCAK 2012 / 10:41

Oksijen Ar-Ge, Atos ve Ericsson’la işbirliğine gidiyor

Vodafone Türkiye grup şirketinden yapılan açıklamaya göre, Atos ile yazılım geliştirme, Ericsson ile ise yazılım testleri gerçekleştirmek üzere ortaklıklar oluşturuldu.

[caption id="attachment_41415" align="alignnone" width="455" caption="Oksijen Ar-Ge Genel Müdürü Arda Özgün"][/caption]

Oksijen Ar-Ge, sektörün iki büyük oyuncusu Atos ve Ericsson firmaları ile gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde, sektörün farklı firmalarının bilgi birikiminden faydalanarak ekosistemini genişletmeyi hedefliyor. Yazılım geliştirme ve test çalışmalarını servis olarak sağlayabilecek bu yeni ekosistemin yapısında teknoloji üretmek üzere Oksijen Ar-Ge'yi destekleyecek.

Atos firması ile yazılım geliştirme, Ericsson firması ile ise yazılım testleri gerçekleştirmek üzere ortaklıklar oluşturuldu. Uzun vadeli olması planlanan ortaklıklar ile ilk aşamada iki firmadan toplam 60 mühendis Vodafone için teknoloji üretmek üzere Oksijen Ar-Ge'nin mühendis kadrosunu desteklemeye başladı. İlerleyen safhalarda projenin kapsamı genişletilerek daha geniş bir mühendis kadrosuyla hareket edileceği açıklandı.

Oksijen Ar-Ge, Genel Müdürü Arda Özgün yaptığı açıklamada, “Oksijen Ar-Ge'ye büyük ölçüde esneklik kazandıran bu yeni çalışma modeli ile güçlü bir ekosisteme kavuşurken, aynı zamanda sektörün iki önemli oyuncusuyla uzun vadeli bir ortaklığa imza atmış olduk.Proje ortaklarımız olan Atos ve Ericsson da global ölçekteki hizmetlerini Türkiye'de büyütme imkanı bulmuş oldular” ifadelerini kullandı.

Atos’tan Oksijen Ar-Ge’ye yazılım desteği

Atos Türkiye CEO’su Orhan Akbulut, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, uzunca bir dönemden bu yana sektörde ilişki, çözüm ve katma değer geliştiricisi olarak faaliyetlerini yürüttüklerini belirtirken şu şekilde konuştu: “Vodafone’un farklılaşma hamlelerine ve organizasyonundaki gelişmelere paralel olarak yönetilen yazılım geliştirme hizmetleri konusundaki ihtiyaçlarını belirleyerek, verimlilik ve üretkenliği maksimize etmeye odaklanıyoruz.”

Ericsson'dan test hizmetleri yönetimi

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Özgür Tohumcu ise BT test süreçlerinin; yazılım, uygulama, servis geliştirme yaşam döngüsünün kalite güvencesi olduğunu vurguladığı konuşmasında, bu işbirliği çerçevesinde Vodafone'a özel oluşturdukları süreçlerle, Vodafone’un müşterilerine sunduğu servis kalitesinde rol oynuyor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını vurguladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun