Teknoloji Ekonomisi 17 OCAK 2013 / 11:24

OKI 2012'de yeni ürünleriyle güldü

OKI 2012 yılında KOBİ’lere yönelik uygun fiyatlı yeni profesyonel ürünler, dikey sektörlere yönelik özel olarak geliştirdiği yazıcılarla Türkiye pazarında güç kazandı. OKI Türkiye Genel Müdürü Lusi Adut, 2012’de Türkiye yazıcı pazarının durumu, OKI’nin pazardaki konumu ve 2013’den beklentilerini değerlendirdi. 2012 yılında Türkiye yazıcı pazarında hissedilir bir büyüme yaşanmadığını buna karşılık OKI’nin profesyonel kullanıcılara, Kobi’lere ve dikey pazara yönelik ürünler ve çözümlerle etkinliğini arttırdığını belirten Adut Şunları söyledi:
“OKI Nokta vuruşlu yazıcı (SIDM) pazarında % 40’ın üzerinde bir pazar payı ile 2012 yılında liderliğini devam ettirdi. A3 renkli lazer yazıcı pazarında 2012 yılında ilk 3 marka arasında yer aldı. Bu segmentte piyasaya sürülen uygun fiyatlı yeni OKI A3 renkli yazıcılar KOBİ’ler tarafından satın alınabilecek fiyatların oluşturulmasına özen gösterildi”

Şirketin LED teknolojisinin yazıcılara 21 yıl önce ilk olarak uygulayan ve kullanımını adım adım geliştiren bir teknoloji şirketi olduğunu vurgulayan Adut, donanım ve yazıcı pazarındaki trende uygun olarak şirketin az enerji harcayan, uzun ömürlü, çevreye en alt düzeyde etki edecek, işletmelerin ve farklı sektörlerin taleplerine tam anlamıyla uygun, kolay kullanılan ve takip edilebilen, güvenli ürünler yarattığını ve bu ürünlere 3 yıl garanti verdiğini söyledi.

Yönetilebilir Baskı Sistemleri (MPS) alanında da önemli gelişmelerin yaşandığını belirten Adut, özel sektörün yanısıra kamunun da MPS çözümleri talep ettiğini ve OKI’nin bu alanda da çalışmalarını yoğunlaştırdığını vurguladı. Günümüzde sadece ürünün satışı değil, asıl olarak o ürünün son kullanıcıya sağlayacağı katma değerin önem kazandığını hatırlatan Adut şunları söyledi:
“Farklılaşan ihtiyaçlara göre çok farklı segmentte çok sayıda yazıcı üretiyoruz. Bugün satış yapan kişinin hem kendi ürününü, hem de müşterinin sektörünü iyi tanıması, ürünün müşteriye sağlayacağı faydayı en iyi şekilde anlatması, kullanıcının sahip olduğu cihazdan en yüksek verimi alması gerekiyor. OKI olarak bayi yapımızda bu ihtiyaca yanıt verecek ve bir katma değerli servis olan MPS’ye destek verecek revizyona gittik, farkındalık ve etkinliği arttıran çalışmalar yaptık”

Adut,2013 yılında Türkiye yazıcı pazarında dikey sektörlerde gelişme beklendiğini OKI’nin mükemmel fiyat-kalite dengesine sahip yeni LED ürünleri ve ihtiyacı tam olarak karşılayan çözümleri ile yazıcı pazarındaki konumunu güçlendirerek sürdüreceğini söyledi.
ETİKETLER : led ürünler oki yazıcı
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun