Teknoloji Ekonomisi 08 ARALIK 2011 / 17:59

Nokia Vertu'yu elden çıkarıyor

Nokia Vertu'yu elden çıkarıyor

Finlandiya'nın dev telefon üreticisi lüks iştiraki Vertu'nun satışı için Goldman Sachs'ı görevlendirdi.Nokia, diğer akıllı telefon üreticileriyle rekabette iş yapısını toparlama çalışmaları kapsamında lüks telefon iştiraki olan Vertu’yu satmaya hazırlanıyor. Financial Times’ın konuyla ilgili kaynaklara dayandırarak verdiği habere göre, Nokia bu İngiltere iştirakinin satışı ile ilgili çalışmalar konusunda Goldman Sachs’ı görevlendirdi. Ama konuyla ilgili görüşmeler henüz başlangıç seviyesinde.

Yine de kaynaklar, Vertu’nun girişim sermayesi şirketlerinin ilgisini çektiğine de dikkat çekiyor. Gelişmekte olan pazarlardaki tüketici tabanı ve çapraz satış yapma potansiyeli ışığında Vertu’nun lüks ürün markalarının da dikkatini çekme potansiyeli yüksek bulunuyor.

Lüks ve el yapımı telefonlar üreten Vertu için henüz bir değer biçilmedi. Ama şirketin yıllık gelirinin 200-300 milyon euro (268 milyon – 402 milyon dolar) arasında olduğu sanılıyor.
ETİKETLER : nokia vertu
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun