Teknoloji Ekonomisi 03 EKİM 2012 / 11:06

Nokia genel merkezini satıyor

Nokia genel merkezini satıyor

Akıllı telefon piyasasında istediğini bulamayan Nokia, Finlandiya’daki merkezini satarak 200 ila 300 milyon avro gelir elde etmeyi planlıyor.Finlandiya’nın dev şirketi Nokia, elindeki kıymetli malları satmayı planladığını duyurdu. Nokia CFO’su Timo Ihamuotilla, Finlandiya’nın Helsingin Sanomat gazetesine yaptığı açıklamada, nakit dengesini sağlamak için kıymetli malların satışa sunulacağını belirtti.

Baltık Denizi kıyısındaki merkezini de bu satış listesine koyan şirket, işinin odağında olmayan değerli malları satarak sıkıntılı zamanlarını aşmayı hedefliyor. Cam ve çelikten inşa edilen merkez binasının değerinin 200 ila 300 milyon avro arasında değer biçiliyor.

Daha önce de binlerce çalışanıyla yollarını ayıran Nokia, Finlandiya’daki akıllı telefon üretimini tamamen Asya’ya kaydırdı. Şirket yalnızca Ar-Ge çalışmalarını ülke içerisinde gerçekleştiriyor.

Şirket, 2012’nin ikinci çeyreğinde 826 milyon avro operasyonel zarar elde ettiğini açıklamıştı. Nokia’nın çıkış noktası olarak Windows işletim sistemli akıllı telefonlar görünüyor.
ETİKETLER : nokia nokia genel merkezi