Teknoloji Ekonomisi 21 KASIM 2012 / 16:40

Nintendo Wii U grafik işlemcide AMD'yi tercih etti

AMD, Nintendo tarafından yeni piyasaya sürülen Wii U oyun konsolunda AMD Radeon HD grafik işlemci teknolojisinin bulunduğunu açıkladı. AMD grafik işlemcisi, Nintendo’nun popüler oyun serilerinin ilk kez HD grafiklerle ve yenilikçi oyun deneyimleriyle buluşmasını sağlayacak ve oyun dünyasına ikinci bir pencere açan Wii U GamePad kumanda kolunu hayata geçirecek. “Wii U ve GamePad kumanda kolu, kullanıcılara yeni ve hiç beklemedikleri oyun deneyimleri sunacak,” diyen Nintendo Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürü Genyo Takeda, sözlerini “HD oyun çalışmalarımızı sınıfının en iyisi grafik özellikleri ile desteklemek üzere AMD’yi seçtiğimiz için çok memnunuz ve teknoloji ortağımız olmalarından gurur duyuyoruz” diye sürdürdü.

Nintendo ile yaptıkları iş birliğini AMD'nin oyun konsolu pazarına sunduğu uzmanlıkta yeni bir adım olduğunu belirten AMD Özel Ürünler İş Birimi Genel Müdürü Saeid Moshkelani, yaptıkları işbirliğiyle birlikte tüketicilere en iyiyi yansıtmak istediklerinin altını çizdi.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun