Teknoloji Ekonomisi 04 MART 2013 / 11:52

Nexum 2013 yılında yüzde 15'lik büyüme bekliyor

Nexum 2013 yılında yüzde 15'lik büyüme bekliyor

2012 yılında yurtiçi ve yurtdışı satışlarının toplamı 5 milyon avroya ulaşan Nexum, 2013 yılında mobil uygulamalar, sosyal ticaret, kurumsal içerik yönetimi, dijital varlık yönetimi ve bulut bilişim ile yüzde 15 büyümeyi öngörüyor. Nexum Yönetici Ortağı Filiz Behrendt, Nexum olarak yenilikçi ürün ve hizmetlerle yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda etkinliklerini daha da artırmayı hedeflediklerini belirtti. 2012 yılında inovatif ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi için yaptıkları yatırımlara bu sene de devam edeceklerini belirterek yeni uygulamalar ile yine ilklere imza atacaklarını söyledi.

2012 yılında özellikle TRT, Star TV, CNBC-e gibi kurumlar için geliştirdikleri mobil ve sosyal televizyon uygulamaları ile dünyada ilklere imza attıklarını vurgulayan Behrendt, 2013 yılında mobil uygulamaların yanı sıra sosyal ticaret üzerine geliştirdikleri projelerle yine ön planda olacaklarını belirtti. Altı yıldır aralıksız devam eden ve BSH için yapılan çalışmalar kapsamında en son Çin’de gerçekleştirdikleri çalışmanın, projenin en detaylı aşamalarından biri olduğunu söyledi. Bu çalışmada da büyük başarı elde ettiklerini aktaran Behrendt, Çin’in nüfus yapısını ve internet alışkanlıklarını inceleyerek özel çözümler ürettiklerinin altını çizdi.

Filiz Behrendt, bilgi teknolojileri alanında gelişimi daha da hızlandırabilmek amacıyla yeni bir yapılanmaya gittiklerini söyledi. Yeni çalışma arkadaşlarının Nexum’a katıldığını belirten Behrendt bu alanda yeni ürün ve hizmetlerle yerli ve yabancı pazarlarda güçlerini daha da artıracaklarını söyledi. Teknolojiyi yakından takip eden, bilgi düzeyi, tecrübesi ve e-iş teknolojileri alanında yetkin bir ekibe sahip olduklarının altını çizen Behrendt, 2012 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi içindeki teknoparkta açtıkları NexumParkOfis’ten aldıkları güç ile çalışmalarına devam ettiklerinin bilgisini verdi
ETİKETLER : nexum
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun