Teknoloji Ekonomisi 12 TEMMUZ 2012 / 11:55

Netsis büyümeye devam ediyor

Netsis, 2012 Ar-Ge bütçesi için ayırdığı 3,5 milyon liralık bütçenin karşılığını 850 şirketi bünyesi katarak, lira bazında yüzde 25 büyüyerek aldı. Bunun yanı sıra şirket, Mısır, Ukrayna, Azerbaycan ve İran'da toplamda 40 bini aşkın şirketin tercihi olurken, Türkiye çapına yayılan 400 iş ortağı ve sayısı 40 bini aşan projelerine iş gücü sağlamak üzere NPP adı altında sürdürdüğü bilişim uzmanlığı eğitimlerine de devam ediyor.Bu doğrultuda ekibini 131 kişiye çıkaran şirket, Ar-Ge projeleri, eğitimler ve istihdama da hız veriyor.

Son dönemde özellikle yazılımın satın alınması yerine aylık ücretler karşılığında sahip olunabilmesi kolaylığı sunan SaaS tabanlı ürünleriyle Türkiye pazarına çözümler sunan şirket, yıl sonuna kadar bu ürünleri 5 binden fazla şirkete sunmayı ve 2 binden fazla şirketi daha referansları arasına almak istiyor.

Konuyla ilgili konuşan Netsis Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ihlamur, olumlu gidişe dayanarak ikinci yarıda da büyümeye devam etmek istediklerini ifade etti. Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun da piyasalarda olumlu bir hava yaratacağını söyleyen Ihlamur, büyüme hedeflerini Türkiye'de bulunan 400'den fazla çözüm ortaklarıyla birlikte yapacaklarını vurguladı. Üniversite iş birlikleri ve TÜBİTAK destekleriyle süren Ar-Ge projesi yatırımlarını yüzde 38 oranında arttırdıklarını belirten Ihlamur, bu sayede yeni çözümler ve hizmet modelleri üreteceklerinin altını çizdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun