Teknoloji Ekonomisi 11 AĞUSTOS 2011 / 13:10

Netaş kârını yüzde yüz artırdı

Netaş kârını yüzde yüz artırdı

Şirket, bu yılın ilk yarısında 9,45 milyon lira vergi sonrası net dönem kârı açıkladı. Telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren Netaş, 2011’in ilk yarısında, 100,69 milyon lira gelir ve 9,45 milyon lira vergi sonrası net dönem kârı açıkladı.

Geçen yılın aynı dönemine kıyasla 4,7 milyon lira daha fazla vergi sonrası net dönem kârı açıklayan Netaş’ın, 6 aylık dönem kârının satışlarına oranı ise yüzde 9,4 olarak gerçekleşti.

Konuyla ilgili bilgi veren Netaş Genel Müdürü C. Müjdat Altay, “Bilgi teknolojilerinin telekomünikasyon pazarıyla yakınsamasına paralel stratejilerimiz doğrultusunda, Teknoloji Servisleri, Sistem Entegrasyonu ve Savunma İletişimi alanlarında Türkiye’de ve bölgede büyüme hedeflerimizi, kârlılığımızı ön planda tutarak gerçekleştiriyoruz” dedi.

Netaş olarak, Türkiye’nin 2023’teki 500 milyar dolarlık ihracat hedefini gerçekleştirmesine katkı sağlamak üzere, yurtdışı faaliyetlerine ağırlık verdiklerini belirten Altay, yeni nesil iletişim teknolojilerini, katma değerli servisleri ve uygulama yazılımlarını, Türki Cumhuriyetler başta olmak üzere, Kuzey Afrika, Doğu Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde kurmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun