Teknoloji Ekonomisi 04 MAYIS 2012 / 12:49

Netaş ilk çeyrekte 49,5 milyon dolar satış gelirine ulaştı

Netaş satış gelirlerini yüzde 60 artırdı

2012 yılının ilk çeyreğinde, satış gelirlerini geçen yıla göre yüzde 60 arttıran Netaş, 49,5 milyon dolar gelir elde etti. VFAÖK marjıysa, ilk çeyrekte yaşanan giderler sebebiyle yüzde -2 oldu. Şirket FATİH Projesi'nde çalışmak istediğini açıkladı.Netaş’ın, 2012 yılının ilk çeyreğinde sahip olduğu gayrimenkulun satışından elde ettiği gelirin 88 milyon dolarlık kısmını geçmiş yıl kârlarında muhasebeleştirirken, ilgili işlemin cari döneme isabet eden kısmı ise yaklaşık 3 milyon dolar oldu. Bunun yanı sıra, gayrimenkul satış işleminden doğan kurumlar vergisi ve ertelemiş vergi giderleri cari dönem gelir tablosuna dahil edildi.

Şirketin ilk çeyrek performansını değerlendiren Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, yakaladıkları istikrarı 2012 yılında da koruduklarını söyledi. Altay, Türkiye’de ve bölge ülkelerde etkinliklerinin artttığını savunma sanayi ve teknoloji geliştirme alanlarında projelerinin yoğun bir şekilde sürdüğünü dile getirdi. Geçtiğimiz Mart ayında, Milli Eğitim Bakanlığı’yla FATİH Projesi kapsamında, öğretmenlerin hizmet içi eğitimine yönelik, ‘110 Uzaktan Eğitim Sınıfı’ gibi çok önemli bir anlaşma imzaladıklarını söyleyen Altay,  önümüzdeki dönemde, FATİH Projesi’nin tüm aşamalarına katkı sağlamayı arzu ettiklerini dile getirdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun