Teknoloji Ekonomisi 15 KASIM 2012 / 16:41

Netaş 3.çeyrekte 278 milyon lira satış geliri elde etti

Netaş 278 milyon lira satış geliri elde etti

2012 3. çeyrek finansal sonuçlarını açıklayan Netaş, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 90 artırarak 27 milyon liraya ulaştığını duyurdu. Vergi Sonrası Dönem Kârı 2,8 milyon liraya, Faiz Vergi Amortisman Öncesi Kârı da (FVAÖK) 5,2 milyon lira olan şirkette, FVAÖK marjı oranı ise değişen sipariş ve gelir profilinden kaynaklanan mevsimsellik nedeniyle yüzde 2 olarak gerçekleşti.

Konuyla ilgili konuşan Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, aldıkları stratejik kararlar doğrultusunda kamu, telekom servis sağlayıcı, finans, enerji, sağlık, perakende gibi farklı sektörlerdeki tüm sektörlerdeki müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde çözümlerin kapsamını genişletmeye devam ettiklerini söyledi. Altay, bilişim ve teknoloji danışmanlığı, donanım, sistem ve uygulama yazılımı, ağ çözümleri tasarımı-satışı ve satış sonrası destek hizmetleri, dış kaynak kullanımı servisleri gibi çok çeşitli yetkinliklerden oluşan iş modeli sayesinde satışları artırarak, kârlılığı da ön planda tutabildiklerinin altını çizdi.
ETİKETLER : netaş
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun