Teknoloji Ekonomisi 02 OCAK 2013 / 15:06

NCR perakende yazılım şirketi Retalix’i satın aldı

NCR Retalix için 650 milyon dolar ödedi

NCR, perakende yazılım ve hizmet sağlayıcı şirketlerinden Retalix'i 650 milyon dolara satın alarak perakende sektöründeki konumunu güçlendirdi. Satın alma işleminin ardından NCR Corporation’dan yapılan açıklamaya göre, beher Retalix hisse senedi için 30 dolar nakit alım fiyatı uygulandı ve satın alma değeri yaklaşık 650 milyon dolar olarak gerçekleşti. Konuyu değerlendiren NCR Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Bill Nuti şöyle konuştu;
“Retalix’in, piyasaya önderlik eden yazılım ve hizmet olanakları ile NCR’ın perakende çözümlerini güçlendirerek, birinci sınıf ürün portföyü yaratacağına inanıyorum. Bu yenilik sayesinde sıra dışı yeteneklerin de ekibimize katılması NCR’ın perakende sektöründe yenilikçi küresel lider şirket konumunu güçlendirmektedir”

NCR için Retalix’in güçlü ve stratejik olarak uygun bir şirket olduğunu belirten NCR Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Bill Nuti, iki şirketin birleşmesi ile NCR’ın hissedarları ve müşterileri için önemli bir değerin ortaya çıkacağını söyledi. Bill Nuti, konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, şunları söyledi:
“Retalix, piyasaya önderlik eden yazılım ve hizmet olanakları ile NCR’ın perakende çözümlerini güçlendireceğini ve birinci sınıf ürün portföyü yaratacağına inanıyorum. Bu yenilik sayesinde sıra dışı yeteneklerin de ekibimize katılması NCR’ın perakende sektöründe yenilikçi küresel lider şirket konumunu güçlendirmektedir”

Sheffer: “Birleşme, perakende sektöründe sürdürülebilir rekabet avantajı sağlayacak.”

Retalix’in etkileyici ekibi ve portföyünü NCR ile birleştirmenin perakende sektöründe sürdürülebilir rekabet avantajının yanı sıra hızlı ve güvenilir bir yazılım platformu yaratacağını vurgulayan Retalix CEO’su Shuky Sheffer da, konuyu şöyle değerlendirdi;
“NCR ile birlikte, bir yetenek havuzu ve daha önce eşi benzeri görülmemiş derecede zengin bir çözüm portföyü oluşturduk. Bu portföy sayesinde müşterilerimize daha gelişmiş ve her yerde olan çok kanallı alışveriş deneyimi sunacağız. Bu birleşmenin müşterilerimiz, çalışanlarımız hissedarlarımızın yararına büyük bir adım olduğuna yürekten inanıyorum”
ETİKETLER : NCR perakende retalix
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun