Teknoloji Ekonomisi 20 ARALIK 2011 / 15:50

Mobilera ve Datateknik’ten yeni adım

Mobilera ve Datateknik’ten 50 milyon dolarlık yatırım

Mobilera ve Datateknik büyük ölçekli projelere imze atmak üzere sermaye artırımı yoluyla güçlerini birleştiriyor.Mobilera, Datateknik güçbirliğinin detayları bugün İstanbul Pera Palas’ta gerçekleşen toplantıda Mobilera Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferda Kertmelioğlu ile Datateknik Yönetim Kurulu Üyesi Deha Türkel’in katıldığı toplantı ile açıklandı.

Sözkonusu ortaklık sayesinde reklam ve pazarlamının yeni dinamiklerinin Türkiye’de uygulanmasına öncülük edilerek, yeni nesil teknolojik reklam pazarlama yapılarının oluşturulmasının hedeflendiğini belirten Türkel, bu yapılar arasında mobil devletten mobil cüzdana, giyilebilir teknoloijlerden bütünleşik içeriklere bir çok farklı alanların da bulunduğunu belirtti.

İki yılda 50 milyon dolarlık yatırım

Datateknik’in altyapı sistemlerindeki uzmanlığı ve Mobilera’nın dijital medya çözümleri ile yaratılacak sinerjiyle, 30 milyondan fazla insana doğrudan dokunacak projeler hayata geçirileceğinin belirtildiği toplantıda Kertmelioğlu ise dijital medya sektöründe Türkiye’deki toplam sermaye yatırımının 50 milyon dolar civarında olduğunu ve önümüzdeki iki yılda toplam 50 milyon dolar yatırım yapacaklarını ve Türkiye’yi merkezinde bulunduğu geniş coğrafyada dijital medya üssü haline getirme hedefiyle yola çıktıklarının vurguladı. Kertmelioğlu, “Dünyadaki en iyi fikir ve uygulamaları yaratarak insan hayatının her noktasına kalite ve keyif katacak, yepyeni ve yüksek katma değerli çözümler üretmeye devam edeceğiz. Turizm, spor, perakende, kültür ve eğitim alanlarındaki aktivitelerimizle Türkiye’nin dijital pazarlama gücüne ve küresel algısına çok önemli katkılarda bulunacağız” diye konuştu.

Datateknik olarak Türkiye’de çok sayıda önemli altyapı ve sistem bütünleştirmesi projesini hayata geçirdiklerini belirten Türkel ise “Mobilera ile gerçekleştirdiğimiz ortaklığımıza altyapıdaki deneyimimizi ve finansal gücümüzle katkıda bulunacağız. Yaratacağımız sinerji ile mobil hayatı şekillendirecek yepyeni çözümler üreteceğiz” şeklinde konuştu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun