Teknoloji Ekonomisi 03 OCAK 2013 / 12:41

Microsoft ve Double-Take bulutta işbirliğine gidiyor

Microsoft ve Double-Take bulutta işbirliğine gidiyor

Windows Azure uygulamasıyla dünyanın en büyük bulut bilişim hizmetlerinden birini sağlayan Microsoft, yedekleme ve iş sürekliliği çözümleri konusunda Double-Take ile işbirliği yapıyor. İşbirliği kapsamında Double-Take, Windows Azure platformunda öncelikle Move ve Availability ürünleriyle hizmet verecek. Double-Take Availability, Windows Sunucuları için herhangi bir mesafeden sürekli veri replikasyonu yaparak verilerin, uygulamaların ve işletim sisteminin en güncel kopyalarına her zaman erişilebilmesini sağlıyor. Double-Take Move ise fiziksel ya da sanal Windows ve AIX ortamları etkin durumdayken ve kullanıcılar çevrimiçi kalırken, bilgi kaybı oluşturmadan arka planda güvenli veri geçişi sağlıyor.

Windows Azure MEA Satış Uzmanı Burçak Çakıroğlu, müşterilerinin, Windows Azure ile ek bir yatırım maliyeti olmaksızın, sadece kullandıkları kaynak kadar ödeme yapabilecekleri ekonomik ve verimli bir sisteme, Double-Take ile kesintisiz geçebildiğini belirtti ve ekledi:
“Windows Azure, üç yerel replikasyona sahip depolama olanağı ile, istenirse üçten fazla Geo dağıtım özellikli depolama imkanı da sağlıyor”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun