Teknoloji Ekonomisi 23 TEMMUZ 2012 / 10:37

Microsoft Türkiye 'Yılın Ülkesi' oldu

Microsoft’un hızlı büyüme oranları, kurumsal ve KOBİ müşteri memnuniyet endekslerinin yükselmesi, geliştirilen etkin stratejiler, çalışan memnuniyeti gibi kriterleri baz alarak düzenlediği "Yılın Ülkesi" yarışmasını Microsoft Türkiye kazandı.

ABD dahil 112 ülke şirketi arasında her yıl düzenlenen yarışmada Çin, Hindistan, Brezilya, Rusya gibi hızlı büyüyen ülkeleri geride bırakan Microsoft Türkiye, Microsoft içinde “Yılın Ülkesi” ünvanının sahibi oldu. Şirket adına ödülü geçtiğimiz günlerde Atlanta’da düzenlenen bir törenle Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, Microsoft CEO’su Steve Ballmer’ın elinden aldı.

Konuyu değerlendiren Microsoft CEO’su Steve Ballmer, Microsoft Türkiye’nin göstermiş olduğu üstün performans ile her geçen yıl daha da öne çıktığına dikkat çekti. Ballmer, şirketin 350 çalışanı ve 11 bini aşkın iş ortağıyla küresel ekonomik büyüme hızı liginde Çin'le yarıştığını belirtirken, özellikle Türk ekonomisinin lokomotif gücü olan KOBİ’lere erişim, gerek kamuda gerekse özel sektörde yüksek nitelikli danışmanlık servisleri Microsoft Türkiye’nin bu ödülü bir kez daha almasının başlıca nedenleri olduğunun altını çizdi.

Törende konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, ödülü bir kez daha kazandıkları için çok mutlu olduğunu belirtirken, bu başarının bir ekip çalışmasının ürünü olduğunu ifade etti. Özmen, kupanın bir diğer hak edeninin de teknoloji yatırımlarına daha çok hız vererek dünyayı yakalayan Türk iş dünyası ve özellikle ülkemiz ekonomisinin itici gücü KOBİ’ler olduğunun altını çizdi.

KOBİ'ler BT yatırımlarını arttırıyor

Türkiye’nin son yıllarda ekonomide gösterdiği performans ve istikrar ile öne çıktığını belirten Özmen, bu sayede şirket olarak Microsoft dünyasının en önemli 20 ülkesi arasına girdiklerini vurguladı. Şirket olarak, Türkiye'nin 2023 yılında dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasına girme hedefine inandıklarını söyleyen Özmen, şirket olarak geçtiğimiz mali yılda en çok büyüdükleri alanların olan KOBİ ve Kurumlar aslında Türkiye’nin büyüdüğü ve büyümesini sürdürdüğü alanlar olduğunu ifade etti.

Türkiye geliştikçe bilişim teknolojilerine daha fazla yatırım yaptığını dile getiren Özmen, Türkiye’de BT yatırımlarını artıran KOBİ’lerin, BT yatırımlarını pazarlarını büyütme, uçtan uca verimlilik ve karlılık için olmazsa olmaz gören kurumlar olarak Türkiye’nin de büyümesinin ardındaki güçler olarak ortaya çıktığını belirtti.

Ödül olarak Türkiye’de kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerinde kullanılmak üzere ek bir yatırım alacak olan şirket, bu yatırımı bugüne kadar sürdürdüğü Microsoft Türkiye Açık Akademi ve Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor gibi topluma katkı sağlayan önemli projeleri için kullanacak. Bunun yanı sıra Microsoft’un dünyada sahip olduğu pek çok bilgi birikimi, deneyim, araştırma ve geliştirme imkanları da Türkiye’nin büyümesine katkıda bulunmak üzere Türkiye’ye aktarılacak.

Microsoft Türkiye’nin başarı karnesi

Microsoft Türkiye’nin “Yılın Ülkesi” ödülünü almasında öncelikle geçen yıla göre müşteri memnuniyetini 11 puan ve çalışan memnuniyetini ise 16 puan birden artırması oldu.

İkinci önemli başarı alanı ise büyüme oranları oldu. Şirket, Temmuz 2011 - 2012 mali yıl döneminde bir önceki mali yıla göre yüzde 17 büyüdü.

Şirketin geçen yıla göre yüksek performans gösterdiği bir diğer alan ise Türkiye’nin özellikle bankacılık ve telekomünikasyon sektörlerinde önde gelen kuruluşlarına verdiği danışmanlık servisleri oldu. Büyük dönüşüm projelerinin uçtan uça geliştirildiği danışmanlık ekibine yeni katılan 75 kişi ile birlikte büyüme hızlanırken, servisler alanında bir önceki yıla göre yüzde 29 oranında bir büyüme gerçekleştirdi.
YORUMLAR
serkan 23 TEMMUZ 2012 / 22:58 0 0
her satılan bilgisayarda mecburi windows yazılımı ile birlikte satılması başarı değildir!
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun