Teknoloji Ekonomisi 15 OCAK 2013 / 11:25

Microsoft Surface yılın son çeyreğinde 1 milyon sattı

Microsoft Surface 1 milyon sattı

Gerek piyasaya sürülmeden önce, gerekse de piyasaya sürüldükten sonra oldukça iddialı olan ve “iPad katili” olacağı iddia edilen Microsoft Surface, yılın son çeyreğinde 1 milyon satış yaparak beklentilerin altında kaldı. Piyasaya sürüldükten sonra tablet pazarındaki dengeleri değiştirmesi beklenen Microsoft Surface, bu beklentileri karşılayamadı. UBS analistlerine göre şirket, son çeyrekte sadece 1 milyon Surface tablet sattı. Analist Brent Thrill, 2 milyonun altında bir satış beklediklerini fakat, 1 milyon satışın hem kendileri hem de marka açısından beklenenden de kötü bir sonuç olduğunu açıkladı.

Tabletin karşısındaki en önemli rakibe baktığımızda Apple iPad'in yılın son çeyreğinde 8 milyon gibi büyük bir satış rakamı beklediğini görüyoruz. Bu tabloya baktığımızda Microsoft’un Apple’ı alt edebilme adına daha çok çalışması gerektiğini görsek de, ortaya çıkan bu rakam şirketin tablet pazarına olan yaklaşımında değişime sebep olabilir. 1 milyonluk satış rakamının ardından zaten RT platformunu kullanma konusunda çekimser olan birçok üretici bu kararlarını tekrar gözden geçirebilir.

Madalyonun diğer yüzüne bakarsak, Microsoft’un ilk tabletiyle yakaladığı satış rakamının, şirket için tablet pazarında yol gösterici olacağını da görebiliyoruz. Piyasaya sürülmesi beklenen ve Windows 8 uygulamalarını çalıştırabilecek Intel işlemciye sahip olan Surface Pro ile şansını bir kez daha deneyecek olan Microsoft’un,daha güçlü ve pahalı olan Surface Pro ile ne kadar başarılı olacağını ilerleyen günler gösterecek.

Daha detaylı bilgi için bu adresi kullanabilirsiniz.
ETİKETLER : iPad microsoft surface
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun