Teknoloji Ekonomisi 07 TEMMUZ 2011 / 14:37

Markafoni Güney Afrikalı Naspers'in oldu

Türkiye'nin önde gelen e-ticaret kuruluşlarından Markafoni'nin hisselerinin yüzde 70'e yakını, Güney Afrikalı medya ve e-ticaret şirketi Naspers'a bağlı MIH - Allegro tarafından satın alındı.Markafoni tarafından yapılan açıklamada satın alma tutarı belirtilmezken, bu satışın Markafoni'nin global bir marka olmasında önemli rol oynayacağı belirtildi. Son dönemde satın almanın gerçekleşmesi bekleniyordu. Ödenen bedel açıklanmasa da yaklaşık 200 milyon ödendiği söylentiler arasında yer alıyor.

Satın almanın Türkiye'nin yanı sıra Avustralya, Ukrayna ve Yunanistan'da da faaliyet gösteren Markafoni'nin 129 ülkede faaliyet gösteren Naspers'ın geniş ağından yararlanmasına imkan vererek global bir marka olma sürecini hızlandırması açısından önem taşıdığı belirtildi.

Açıklamada, hisse dağılımındaki değişikliğin, yönetimi etkilemeyeceği belirtilirken, yönetimin başında Markafoni Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra, Markafoni Yönetim Kurulu Üyeleri Tolga Tatari ve Ahmet Emre Sarı olacağı kaydedildi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun