Teknoloji Ekonomisi 05 NİSAN 2012 / 14:47

Markafoni enmoda.com'un çoğunluk hissesini satın aldı

Markafoni, Doğuş Yayın Grubu’na ait olan enmoda.com adlı özel alışveriş sitesi ile ortaklık kurdu. Yapılan ortaklıkta işin yönetimi, hisselerin çoğunluğuna sahip olan markafoni’ye bırakıldı.Doğuş Yayın Grubu’na ait enmoda.com’un hisselerinin yüzde 75’ini markafoni satın aldı. Bünyesinde markafoni.com, Zizigo.com, MissPera.com’u da bulunduran markafoni Grubu, enmoda.com ile moda denince akla ilk gelen e-ticaret holdingi olma yolunda önemli bir adım atmak istiyor.

Haziran 2011’de Doğuş Yayın Grubu tarafından kurulan enmoda.com moda dekorasyon, kozmetik ve yaşam kategorilerinde fırsatlar sunuyor. Bundan sonra markafoni’nin merkez ofisinden faaliyet gösterecek olan enmoda.com, ilk aşamada var olan konsepti ile devam edip sonra yenilenme sürecine girecek.

Enmoda'da artık indirimli ürünler olmayacak

Yenilenmesinin ardından enmoda.com, kendi marka koleksiyonlarını yaratacak ve seçkin moda markalarının indirimsiz sezon ürünlerine yer verecek. Doğuş Yayın Grubu ve markafoni Grubu’nu arkasına alan enmoda.com Türkiye’ye yeni bir konsept getirerek moda dünyasında çığır açacak. Modanın merkezi olmayı hedefleyen enmoda.com moda ağırlıklı olacak ve genel olarak kadınlara hitap edecek.

“Türk online moda alışveriş dünyasına yapılmış en büyük yatırımı gerçekleştireceğiz”

Konuyla ilgili olarak markafoni Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra şunları söyledi: “enmoda.com’a yaptığımız yatırımı sadece markafoni Grubu açısından değil, online moda alışveriş dünyası için de son derece heyecan verici buluyorum. Doğuş Yayın Grubu ile birlikte Türk online moda alışveriş dünyasına yapılmış en büyük yatırımı yaparak enmoda.com’u Türkiye’nin moda merkezi haline getireceğiz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun