Teknoloji Ekonomisi 09 AĞUSTOS 2011 / 12:12

Londra’daki olaylar büyüyor, Sony dağıtımda zorlanıyor

Londra’da yaşanan olaylar nedeniyle şehirdeki ürün deposunda yangın çıkan Sony, CD ve DVD’lerin dağıtımında sorun yaşanabileceğini açıkladı.Tottenham’da 29 yaşındaki siyah bir gencin polis tarafından vurularak öldürülmesinin ardından patlak veren olaylarda Londra’nın hemen her yerinde yağma ve çatışma başladı. Polis şu ana kadar 350 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Bu olayların yaşandığı Londra’da, Pazartesi akşamından bu yana alevler içinde kalan 20 bin metrekarelik Sony deposuna müdahale Salı sabahına kadar sürdü. Yangın kontrol altına alınsa da Sony’den yapılan açıklamaya göre, ürün dağıtımında sorun yaşanması muhtemel görünüyor.

Henüz binaya girilemediği için zararın ne kadar olduğunu ölçemediklerini ifade eden Sony Sözcüsü Yoko Yasukochi, yangında herhangi bir yaralanma olmadığını da sözlerine ekledi.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre, Cumartesi gününden bu yana süren karışıklıktan yararlanan saldırganların birçok ürünü çalarak Sony deposunu ateşe verdiği ifade ediliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun