Teknoloji Ekonomisi 26 MART 2012 / 08:36

Logo Yazılım satışlarını yüzde 49 artırdı

Logo Yazılım satışlarını yüzde 49 artırdı

Logo Yazılım, açıkladığı UFRS konsolide mali tablolara göre 2011 yılında satışlarını yüzde 49 artırarak 31 milyon lira gelir elde etti.Şirketten yapılan açıklamaya göre, amortisman, vergi ve faiz öncesi faaliyet kâr marjını (AVFÖK) da yüzde 138 büyümeyle 11.8 milyon liraya, dönem kârını ise 3.1 milyon liraya ulaştırdı. Satışlar, orta ve büyük ölçekli firmalarda yüzde 40, KOBİ’lerde yüzde 53 oranında arttı.

Bayi teşkilatına yapılan yatırımlarla, yurtdışı satış gelirleri yüzde 123 artarak 2.1 milyon lira oldu. Şirketin 2011 yılındaki büyümesinde, sürekli yenilenen ürün gamı, dağıtım/sevkiyat ve satış süreçlerinde yapılan geliştirmeler, satış kanallarına destek (tele-sales, tele-marketing, e-mail marketing) ve yeni satış modellerinin etkili olduğu bilgisi verildi. 2012’yi atılım yılı olarak gören şirket, bu yıl satış gelirlerini 45 milyon liraya çıkarmayı hedefliyor.

Yıllık sonuçları değerlendiren Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut, “2011 yılında kârlılığımızı artırırken, satın alma ve birleşmelerle büyümeye, ürün çeşidimizi artırmaya yöneldik. Stratejik büyüme planı çerçevesinde, yazılım ürünlerini internet ortamında sunan SaaS uygulamalarıyla öne çıkan Coretech’i satın aldık. İş zekası çözümleriyle tanınan WorldBI şirketinin yüzde 60 hissesine sahip olduk. Denizcilik sektörüne yönelik yazılımın tüm haklarını satın alarak, LogoMariner ürününü yarattık” dedi.