Teknoloji Ekonomisi 31 OCAK 2013 / 11:34

Lenovo PC pazarındaki büyümesini sürdürüyor

Lenovo PC pazarındaki büyümesini sürdürüyor

Kullanıcıların tercihleri PC’lerden mobil cihazlara kaymaya başlarken, bu durum PC sektörünü oldukça olumsuz etkilese de, 2012-2013 yılının 3. çeyreğinde de kâr etmeyi başaran Lenovo, bu olumsuz tablodan pek fazla etkilenmiş gibi görünmüyor. 31 Aralık'ta sona eren çeyrekle ilgili finansal sonuçlarını açıklayan şirket, 14.1 milyon PC sevkiyatı gerçekleştirdiğini duyurdu. Lenovo, bu sevkiyatlardan 9.4 milyar dolar satış geliri elde etti. Pazar payını 15,4 ‘e yükselten şirket, bu çeyrekte 205 milyon dolar kâr elde ederek kendi rekorunu da kırmış oldu.

Lenovo, gelirlerinin büyük bir bölümünü Çin’den elde etmeyi sürdürürken, EMEA bölgesi ve Avrupa genelinde yakaladığı yükseliş ivmesini de sürdürüyor. Avrupa genelindeki pazar payını yüzde 11 seviyesine yükselten şirket, ABD’de ise PC pazarında yaşanan yüzde 7′lik küçülmeye karşın, pazar payını yüzde 11 oranında artırmayı başardı.

Ülkesi Çin’de, iki numaralı akıllı telefon üretici olan şirket, Rusya, Endonezya, Vietnam ve Filipinler’de de akıllı telefon pazarına girerek, küresel pazar payını artırmayı amaçıyor. Toplam gelirlerinin yüzde 11’ini akıllı telefon,tablet ve akıllı televizyonlardan elde eden şirketin, bu bölgelerde Samsung ve Apple ile sıkı bir rekabete girecek gibi görünüyor.

Daha detaylı bilgi için bu adresi kullanabilirsiniz.
ETİKETLER : lenovo pc pazarı
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun