Teknoloji Ekonomisi 17 ŞUBAT 2012 / 15:56

Konica Minolta Türkiye dağıtıcısını satın aldı

Konica Minolta Transteknik Teknoloji'yi satın aldı

Konica Minolta, Türkiye dağıtıcısı Transteknik Teknoloji'nin satın alındığını duyurdu.İstanbul merkezli BT, yazıcı ve ofis teknolojileri dağıtıcısı Transteknik Teknoloji, Konica Minolta’nın tamamına sahip olduğu iştiraki haline geliyor. Şirket’in ilgili mevzuat sürecinin tamamlanmasının ardından “Konica Minolta Business Teknoloji Turkey A.Ş” ticari ünvanı ile faaliyetlerini sürdürmesinin tasarlandığı belirtildi.

1970 yılında kurulan ve Konica Minolta ile uzun yıllara dayalı iş ilişkisi bulunan Transteknik Teknoloji, 3 ana dağıtıcı ve 30 bayi ile önemli bir ağa sahip.

Transteknik Teknoloji Başkanı Metin İşler, “Bu girişim, büyüyen Türkiye pazarında Konica Minolta’yı çok daha tanınır hale getirmek için alınmış, her iki taraf için de son derece profesyonel bir karardır” dedi.

Yapılan açıklamada, "Bu devralmada hedef, Konica Minolta’nın Türkiye’deki pozisyonunu güçlendirmek, önümüzdeki yıllarda yeni şirketin ülkedeki iş hacmini büyütmesine olanak sağlamak ve tüm diğer Avrupa ülkelerinde başardığı gibi daha geniş pazar penetrasyonuna ulaşmaktır denildi.

Uzun soluklu ve başarılı işbirliğimiz ile ortak bir gelecek inşa edebiliriz diyen Konica Minolta Business Teknoloji Turkey Başkanı Gürsel Ak şunları dile getirdi; “Eminiz ki bu değişim güç Pazar şartlarında yeni müşterilere ulaşmamıza yardımcı olacaktır. Günümüz müşterilerinin beklentileri tüm ofis çözümlerinin mükemmel bir servis hizmetiyle, tek bir kombinasyonda sunulması yönünde değişiyor. Bu yeni şirket ile Türkiye pazarındaki müşterilere çok daha kapsamlı bir hizmet sunulabilecek.”

Konica Minolta Business Solutions Europe Başkanı Ken Osuga ise; “Türkiye Avrupa’da en hızlı büyüyen ekonomiye sahip… Şüphemiz yok ki bu devralma ile Türkiye pazarındaki aktivitelerimiz için daha güçlü bir üs kurmuş olduk. Sayın Gürsel Ak‘ın liderliğinde, iddialı büyüme ve müşteri memnuniyetinin sağlanmasına yönelik Türkiye operasyonlarımızın başarıyla yürütüleceğine inanıyoruz. İş ortaklarımız ile çalışanlarımız da bu yeni ve güçlü organizasyonumuzdan fayda sağlayacaklardır.”