Teknoloji Ekonomisi 13 ARALIK 2011 / 15:50

Koç.net 'Vodafone Net' oldu

Koç.net, 'Vodafone Net' ismini aldı

Türkiye’nin en büyük alternatif telekom operatörlerinden Koç.net, bundan böyle Vodafone Net ismi ile faaliyetlerini sürdürecek.Vodafone Türkiye, Borusan Telekom’un Mart 2010’da bünyesine katılmasının ardından, Türkiye’nin en büyük alternatif telekom operatörlerinden Koç.net’i de 30 Kasım 2011’de resmen bünyesine dahil etti. Yapılan açıklamada, Koç.net Haberleşme Teknolojileri ve İletişim Hizmetleri A.Ş’nin bundan böyle Vodafone Net İletişim Hizmetleri A.Ş. ismi ile faaliyetlerini sürdüreceği, mobil ses, sabit ses, mobil internet ve ADSL hizmetlerini daha geniş bir ürün yelpazesiyle sunacağı belirtildi.

Vodafone Türkiye, müşteri odaklı programı çerçevesinde kurumsal müşteri segmentine yönelik stratejisini 2010 yılında Türkiye’nin önde gelen alternatif telekomünikasyon şirketlerinden Borusan Telekom’u bünyesine katarak güçlendirmişti. Vodafone Türkiye, son iki yıldır müşterileri tarafından giderek daha fazla tercih edilen bir operatör olurken, 2011 / 2012 mali yılının ilk yarısında kurumsal segment gelirlerini iki yıl öncesinin aynı dönemine göre 2 katına çıkardı.

"Sabit hizmet gelirlerimizi iki katına çıkarmış olduk"

Vodafone Plaza’da yapılan basın toplantısında konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Vodafone Net’in gücüyle, Vodafone Türkiye için yepyeni bir dönemin başladığını belirtti. Timuray, şunları söyledi:

“Müşteri odaklı programımızın kurumsal müşteri segmentine yönelik önemli bir hamlesi olarak 2010 yılında Borusan Telekom’u Vodafone Türkiye bünyesine katmıştık. Koç.net bundan böyle Vodafone Net ticari ismi ile faaliyetlerine devam edecektir. Vodafone Net, 2009 yılında başlattığımız ve yükselen bir grafikle sürdürdüğümüz müşteri odaklı stratejik programımızı geleceğe daha güçlü taşıyacak bir kilometre taşı niteliğindedir. Zenginleşen insan kaynağımız ve kuvvetlenen teknolojik altyapımız ile müşterilerimize 125’ten fazla ürün ve hizmet sunacağız. Koç.net’in şirketimize katılmasıyla, sabit hizmet gelirlerimizi iki kattan fazla büyütmüş oluyoruz."

Koç.net’in şirketimize katılmasıyla, sabit hizmet gelirlerimizi iki kattan fazla büyütmüş olduklarını belirten Timuray, "Ayrıca, ürün ve hizmet portföyümüzü üç kat genişletmiş, altyapı hizmet noktalarımızı 1.5 kat çoğaltmış ve sabit operatörlerimiz üzerinden taşınan dakikayı iki katına çıkartmış oluyoruz. Sadece sabit hizmetlerimize odaklı çalışan sayımız ise yaklaşık üç katına çıkmış oluyor” dedi.

Türkiye’deki tüm işletmelere gelişim odaklı yenilikçi uygulamalardan en uygun koşullarla faydalanma ve tek elden tüm telekom ihtiyaçlarını karşılayarak tasarruf etme olanağı sunmayı amaçladıklarını anlatan Timuray, Türk iş dünyasının rekabet gücünün artmasına katkıda bulunmayı hedeflediklerini söyledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun