Teknoloji Ekonomisi 28 HAZİRAN 2012 / 16:25

KOBİ'ler işlerini büyütmek için yarışıyor

VMware, küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik düzenleyeceği yarışmayla, bu şirketlerin işlerini büyütmelerine olanak sunmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde KOBİ’lere işlerini büyütme olanağı sunmak üzere düzenlenecek olan “İşin için Büyük Düşün” adlı yarışmayla birlikte KOBİ'ler 20 bin dolarlık VMware yazılım ve hizmetleri kazanabilecekler. Yarışmaya katılmak için KOBİ’lerin en fazla 200 kelime ile maliyet tasarrufu yapmak ve işlerini geliştirmek için sanallaştırma ve bulut çözümlerini nasıl kullanacaklarını açıklamaları gerekiyor. Hazırlanacak metinler, pazar ihtiyaçlarına yönelik yeni bir şube ofisi açmak, çalışanların daha esnek ve verimli olmalarını sağlamak için yeni ürün ve hizmetler duyurmak gibi işlerle bağlantılı olabilecek.

Canalys tarafından yapılan araştırma, küçük ve orta ölçekteki bu şirketlerin 2014 yılına kadar sanallaştırmaya geçişleri iki kat hızlandırmayı planladıklarını ortaya koydu. Sanallaştırmanın maliyeti azaltması öncelikli sebep olarak görülse de, KOBİ’ler sanallaştırma ortamlarının işleri daha çevik hale getiren başka yararlarını görmeye başladılar.

Nasıl katılabilirsiniz?

Türkiye, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Dubai, Fransa, Almanya, İsrail, İtalya, Hollanda, Polonya, İrlanda, İspanya, Güney Afrika, İsveç, İsviçre veya İngiltere’de kayıtlı olan ve en az 1000 çalışanı olan şirketlerin katılabileceği yarışmaya KOBİ'ler hazırlayacakları en fazla 200 kelimelik metni 31 Temmuz’a kadar “Thinking Big for Your Business” sitesine yüklemeleri gerekiyor.

Katılımcılar metinde VMware çözümlerini kullanmalarını gerektirecek bir iş hikayesini özetlemeleri gerekiyor. Bunun yanı sıra ödülü kazanmaları halinde dönüşümü ya da iş sonuçlarını nasıl ölçümleyeceklerini de açıklamaları gerekiyor.

KOBİ'ler tarafından yapılan başvurular VMware tarafından belirlenen deneyimli bir jüri heyeti tarafından değerlendirilecek ve ilk etapta ilk 10’a kalan şirketler belirlenecek. Canalys Baş Analisti Alistair Edwards ve jüri tarafından bu şirketler arasında yapılacak değerlendirmenin ardından, kazanan şirket Ekim ayında İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek olan VMworld 2012’de duyurulacak.

Yarışmaya katılmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun