Teknoloji Ekonomisi 24 NİSAN 2012 / 10:42

Just-Eat sipariş servisi Fillmybelly.com’u satın aldı

Just-eat bir yılda 9 satın alma gerçekleştirdi

Avrupa’nın en büyük çevrimiçi sipariş servisi olan Just-Eat, Britanya’nın en büyük üçüncü sipariş servisini satın aldığını duyurdu.Dünyanın 13 ülkesinde faaliyet gösteren Just-Eat, 20 bin restorandan kullanıcılarına sipariş sağlıyor. Şirketten yapılan açıklama ile Britanya’da bin 400 restoran ile iş ortaklığı yürüten Fillmybelly.com’un satın alındığı belirtildi.

Just-Eat Avrupa’da hızla yayılmaya devam ediyor. 2011’de Danimarka’da kurulan şirket, İsveç şirketi Online Pizza’ya yatırımda bulunurken, İtalyan sipariş servisi ClickEat.it ve Fransız web sitesi Alloresto.fr adresini satın aldı. Böylece, şirket yaklaşık bir yıl içerisinde dokuzuncu satın almasını gerçekleştirdi.

Restoran endüstrisi için yılda 500 milyon dolar üreten bir web sitesi haline gelen Just-eat, dünyaya açılmaktan önce Avrupa’nın en büyük sipariş sitesi olarak yoluna devam etmek istiyor. Şirketin önümüzdeki günlerde ülkemizde de –belki de yemeksepeti.com ile- ortaklığa gitmesi beklenebilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun